menu back Ana sayfa İndirimli ürünler Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menuGece Elbiseleri
im_menuMezuniyet Elbiseleri
im_menuKısa Kokteyl Elbiseleri
im_menuTarz ve Tiplerine Göre Abiye Seçimi
Alt Menü 2

Ürün arama
Alt Menü 1

JOVANI

Tavsiyeler

Tavsiyeler

Hepimiz farklıyız ve bu yüzden vücudunuza uyacak doğru gece elbisesi stilini bulmak çok önemlidir. Pozitif yönlerinizi vurgulayıp, hoşnut olmadığınız taraflarınızı minimize edecek şekilde olmalıdır.
 
Aşağıda, vücudunuzu en iyi şekilde tanımlayan noktayı (ları) seçin biz de sizi en uygun şekilde yönlendirelim.

Bunlar sadece TAVSİYEDİR ve kesinlikle  uyacak demek değildir.

Son Nokta: Bir çok değişik stil deneyin sonunda görür görmez hangisi uygun bileceksiniz. Anahtar kelimelere, veya kıyafet şekli, yaka kesimi, bel ve etek tip ve düzenlerine tıklayınız.
 
Minyon: Tüp tipi (Sheath) vücut hatlarını gösteren, Prenses-A tipi (A-line) ya da balık etek tipi (mermaid),  küçük minyon figürlere uygundur. Daha uzun göstermesi için kısa kol veya kolsuz elbise ile uzun eldivenleri kombine edin. Ayrıca yüksek yaka kesimli veya Kraliyet Tipi (Empire) figürünüzü daha uzun gösterecektir. Kabarık kesimler (balo tipi) ve yerlere kadar uzanan duvaklar, minyon bir tipi ağırlaştırabilir.
 
Balık Etli / Yapılı: Kabarık kesimler (balo tipi), veya Prenses-A tipi (A-line) kesimler özellikle balık etli, yapılı hanımlara uygundur. Bele oturan ve kabarık etekler güzel kıvrımlarınızı vurgular ve bel altında hoşunuza gitmeyen kısımları da saklar. A tipi görüntü aslında her türlü şekle uygundur. Yaka kısmında boncuk veya farklı detaylar, bakışları üst tarafa yönlendirir ve görüntünüzü dengeler.
 
Büyük Göğüsler: Şu yaka tipleri büyük göğüslerde çok işe yarar: kare yaka, dik yaka, v-yaka veya illüzyon yaratan bağcıklar. Ayrıca iyi bir destek için, askılı sutyen giymenize olanak sağlayacak modelleri de tercih edebilirsiniz. Her şey orantı ve dengedir, bu nedenle boncuk, dantel veya farklı detayları elbisenin üst tarafı yerine, alt kısımlarında ve eteklerinde tercih edin.
 
Dolgun Kalçalar: Prenses-A tipi (A-line), kabarık kesimler (balo tipi), kloş kesimler veya bele oturan modeller bu tipe uygundur. Geniş yakalar, Havuz Yaka (Off the Shoulder) tipi, Prenses Yaka (Portrait), Kayık Yaka (Bateau) veya Yarım Kayık Yaka (Sabrina) genel görüntünüzü hoş bir şekilde dengeler.
 
Küçük Göğüsler: Birçok stil uygun olsa da, özellikle dengelemek ve görüntüyü tamamlamak için göğüs kesiminde ekstra detayları olan modelleri tercih edin: kat kat, boncuk işlemeli, büzgülü, dantel işlemeli vs.. Elbisenin içine kup diktirerek ekstra sütyen ihtiyacından da kurtulabilirsiniz. Böylece bir dertten daha kurtulmuş olursunuz!
 
Kum Saati Tipi: Bu her kıvrımı doğru yerde vücut tipi sade, klasik stillerde çok iyi durur, Tüp tipi (sheath), balık etek tipi (mermaid), veya tam oturan prenses tipi modeller uygundur. Özellikle V yaka, Havuz Yaka (Off the Shoulder) veya Yuvarlak Yaka (Scoop) tiplerini tercih edebilirsiniz. Bu yaka tipleri iyi bir denge ve orantı sağlar.
 
Ters Üçgen Tipi: Uzun etekler ve yerleri süpüren modeller görüntünüzü dengelemek için harikadır. Geniş omuzlu iseniz kalça kısımlarında dolgulu modelleri, kavisleri ve bel altında süslemeleri de tercih edebilirsiniz.
 
Üçgen / Armut Tipi: uzun kollu modelleri tercih edin, dolgulu ve kabarık kollar alt tarafı dengelemek için uygun olabilir. Üst tarafı nakışlı, boncuklu modeller ve çekici bir dekolte dikkati üst tarafa yönlendirecektir.
 
Uzun Boy:  Düşük belli, ve dekolteli modeller ve her tür havuz yaka uzun tiplerde hoş durur. Aynı zamanda ince iseniz, tüp tipi (Sheath) veya balık etek tipi (mermaid), ince hatlarınızı ortaya çıkarır. Bazen çok zayıfsanız, omuz ve dekolteniz kemikli gözükebilir, bu durumda bu kısımları kapatan elbise tiplerini seçiniz. Göz önünde bulundurulacak bir diğer husus da kabarık duvaklar ve topuzlar uzunluğunuzu daha belirgin hale getirir.
 
Dikdörtgen Vücut Tipi: Kraliyet Tipi Gelinlik (Empire) bu tip vücutlar için idealdir. Ya yukarı ya da aşağı bölgede dikkat çekici detaylar kullanmaya çalışın ancak sadece bir bölgede olsun ki kıvrım illüzyonu yaratılsın.

 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret neticaret e-ticaret