menu back Ana sayfa İndirimli ürünler Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
im_menuGece Elbiseleri
im_menuMezuniyet Elbiseleri
im_menuKısa Kokteyl Elbiseleri
im_menuTarz ve Tiplerine Göre Abiye Seçimi
Alt Menü 2

Ürün arama
Alt Menü 1

JOVANI

Silüet Çeşitleri

Silüet Çeşitleri

Kraliyet tipi (Empire) Kraliyet Tipi (Empire)
Yüksek belli olması bu gece elbisesi türünün tipik işaretidir. Etek kısmı a şeklinde veya dar kesimli de inebilmektedir. Straplez uygulanabilse de uzun kollu uygulamalar daha resmi ve klasik bir hava yaratabilmektedir. Kısa boylu, geniş kalçalı, kalın belli iseniz, bu modeli tercih edebilirsiniz. Yüksek bel vücudunuzun uygunsuz olan kısımlarını örtecektir. Küçük göğüslüyseniz kumaşın sıkıca sarması göğüslerinizi olduğundan büyük göstercektir. Ayrıca hamileyseniz de bu modeli seçebilirsiniz. Eğer büyük göğüslü ve dolgun vücutluysanız bu modeli seçmenizi önermeyiz.
Balo Tipi (Ballgown) Balo Tipi (Ballgown)
Geleneksel balo elbisesi olan bu tip elbiseler, korsesi ve eteğin tam boy olması ile belirginleşirler. İnce bir vücudunuz varsa veya kum saati tipli bir vücuda ve ince bele sahipseniz bu modeli tercih edbilirsiniz. Ayrıca armut tipli bir vücuda sahipseniz de, straplez  yaka ile uygulandığında dikkatler daha çok vücudunuzun üst kısmında toplanacaktır. Böylece dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır. Minyon bir yapıya sahipseniz bu model üzerinizde baskın bir şekilde durabilir, dolayısıyla pek tavsiye edilmez. Gerçi düşük bir bel hattı seçerek tipinizi uzun gösterebilmeniz de mümkündür.
Prenses Tipi  (Princess/A Line) Prenses Tipi (Princess/A Line)
Bütün vücut tiplerine uyabilen, aynı zamanda a-şekli olarak da bilinen bu tür elbiseler, omuzdan veya göğüs çizgisinden çan şeklindeki eteğe inen düşey dikişleri ile diğer modellerden ayrılırlar. Minyonsanız, kısa boyluysanız veya kısa belliyseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Dikey çizgiler tipinizi uzun gösterecektir. Omuzlarınızın görünmesini istiyorsanız arkası açık ve omuzları açık bırakan modelleri tercih edebilirsiniz. Büyük ğöğüsler için de tercih edilebilen bir modeldir. Açık veya v yaka seçiminizle, boğazınızı geniş göstererek orantı sağlayabilirsiniz.
Balık Kız Tipi (Mermaid) Balık Kız Tipi (Mermaid)
Bu tip gece elbiseleri vücut hatlarını belirgin bir şekilde ortaya çıkarır. Zayıf  uzun ve orantılı vücutlar için önerilebilir. Minyon, kalın, kısa belli veya ters armut şeklinde bir vücut yapınız varsa size tavsiye edilmez.
Tüp Tipi (Sheath) Tüp Tipi (Sheath)
Vücut hatlarını ortaya çıkaran, dolayısıyla en seksi elbise olarak nitelendirilebilir. Bu modeli en iyi gösteren kumaşlar arasında jarse jorjet ve ipek sayılabilir. Zayıf bir vücuda sahipseniz ve/veya uzun boyluysanız tercih edeceğiniz bir modeldir. Geniş omuzluysanız ve köprücük kemikleriniz çıkıksa da bu model size uygun olabilir. Yalnız geniş omuzlara sahip olan vücutlarda ince bantlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca minyon ve orantılı bir vücuda sahipseniz yine bu modeli tercih edebilirsiniz. Basit hatlar vücudu uzun gösterecektir. Eğer kiloluysanız bu model size uygun değildir. Bu model karnınızı saracağından daha çok ortaya çıkaracaktır. Kısa belli veya armut tipli bir vücut yapısına sahipseniz vücudunzun alt kısmını geniş göstereceğinden bu model size uygun değidir.

 
 
Banka Seçenekleri
e ticaret neticaret e-ticaret